,,Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to kim jest,nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Maj jest miesiącem, w którym w całej Polsce obchodzone są Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W wielu miastach organizowane są liczne imprezy i paraolimpiady dla osób niepełnosprawnych. Jedną z atrakcji przygotowanych z tej okazji w Jaworznie, był piknik ,,Zagraj ze mną”,  zorganizowany 13 maja na stadionie Azotanii, w którym aktywnie uczestniczyła młodzież z Centrum Kształcenia Praktycznego. Wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przygotowaliśmy stanowiska,  na których nasi uczniowie wykonywali usługi fryzjerskie i kosmetyczne (czesanie fryzur, malowanie paznokci, wykonywanie makijaży). Dorośli preferowali bardziej stateczne fryzury i klasyczne makijaże. Dzieci, natomiast wolały awangardowe wariacje, zarówno w kwestii fryzury, jak i makijażu. A wszystko to dla niepełnosprawnych, by w tym szczególnym dniu sprawić im radość i zapewnić o naszej akceptacji. Takie święto uświadamia nam, z jak wieloma problemami borykają się osoby niepełnosprawne i jak wiele barier muszą codziennie pokonywać. Dla uczniów CKP była to ważna i trudna lekcja z zakresu tolerancji, równouprawnienia i sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Duże zaangażowanie młodzieży świadczy także o tym, jak wspaniałe są to osoby i jak wiele potrafią z siebie dać innym. To bardzo ważne w czasach, gdy dla wielu ludzi wartość drugiego człowieka, pozostaje daleko w tyle za egoizmem i chęcią zysku.