W dniu 29 października 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie, odbyły się warsztaty doskonalące dla doradców zawodowych miasta Jaworzna, które poprowadzili panowie Maciej Zegarek oraz Rafał Rojek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Warsztaty pt. „Strategiczno – ekonomiczne gry, jako element szkolnego doradztwa zawodowego” zorganizowane zostały w ramach czwartej edycji projektu: „Przestrzeń rozwoju – akademia doradcy zawodowego”, celem którego jest rozwój zawodowy, podniesienie jakości świadczonych usług doradczych oraz wzbogacenie warsztatu pracy.

Na spotkaniu uczestnicy poznali różne rodzaje gier strategicznych, które mogą być wykorzystane w pracy z uczniami na każdym etapie kształcenia.

W ramach projektu w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się jeszcze trzy edycje warsztatów dla doradców zawodowych. Pełny harmonogram znajduje się na stronie internetowej Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie.