Jakże często, słyszymy narzekania na młodzież, że jest leniwa i egoistyczna. Na szczęście, nie wszyscy młodzi ludzie są tacy. Pozytywnie motywowani i właściwie pokierowani potrafią zaskoczyć swoją uczynnością i poświęceniem, tak jak uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie.

9 czerwca już po raz trzeci odwiedzili Dom Pomocy Społecznej, by pod troskliwym okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu i pedagoga szkolnego świadczyć usługi fryzjerskie dla pensjonariuszy ośrodka. Wykonanie strzyżenia, wymodelowanie włosów lub uformowanie fryzury to przecież tak niewiele, a z drugiej strony tak dużo dla chorych, którzy na co dzień zmagają się ze swoją chorobą, ułomnością i samotnością. Zapał i zaangażowanie młodzieży w wykonywanie zabiegów fryzjerskich podczas cyklicznych wizyt w DPS utwierdzają nas w przekonaniu, że wartości takie jak życzliwość, ofiarność i poświęcenie nie poszły do lamusa. Młodzi ludzie mają wielkie serca i chętnie ofiarowują swój bezinteresowny trud. Oczywiście – wizyta taka to również czas ciężkiej pracy i intensywnych ćwiczeń dla młodzieży. Jednak przyglądając się pracującym dziewczętom odnosiło się wręcz odwrotne wrażenie. Wszystkie zabiegi wykonywane były na najwyższym poziomie, bardzo rzetelnie, ale też ze swobodą i uśmiechem. Profesjonalne podejście uczennic do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, a także ich cierpliwość, sympatia i wyrozumiałość zasługuje na wielkie uznanie.