We wtorek 22 września uczniowie klasy IIIb  Gimnazjum nr 2 mogli uczestniczyć w zajęciach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. Wybrali się tam z wychowawczynią – p. Alicją Plutą i doradcą zawodowym – p. Reginą Skrzyńską.

Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z doradcą zawodowym CKP –  panią Elżbietą Orzechowską–Filipczyk, która poprowadziła wykład na temat kierunków kształcenia młodzieży w różnych typach szkół ponadgimnazjalnych.  Omówiła również możliwości uzyskania określonych kwalifikacji zawodowych.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i mogli równolegle uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pracowników CKP.

Wizyta w Centrum Kształcenia Praktycznego była dla nas bezcennym doświadczeniem, którego nie można nabyć podczas zajęć w szkole.

Dziękujemy pani Elżbiecie Orzechowskiej–Filipczyk za organizację tego dnia i tak miłe przyjęcie!

Uczniowie klasy 3b, jako pierwsi z naszej szkoły mieli okazję odwiedzić CKP. Klasa 3a i 3c wybiorą się tam w październiku.

Regina Skrzyńska