Kontynuujemy i rozwijamy współpracę z największymi i najbardziej prestiżowymi podmiotami reprezentującymi branżę samochodową. 27 września 2024 r. w siedzibie Akceleratora Biznesowego KSENNON w Żorach wzięliśmy udział w unikatowych warsztatach montażu silników najnowszej generacji GEN3 EB2LTx, zorganizowanych przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz
koncern STELLANTIS 1 w ramach projektu Automotive StrefAcademy!
6 zespołów uczniowskich reprezentujących szkoły zawodowe z województwa śląskiego uczyło się montować kompletne jednostki napędowe zdobywając cenne doświadczenia oraz poszerzając znacząco zakres swoich umiejętności. W pracy zespołu specjalistów nadzorujących działania uczniów uczestniczyło dwóch nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie: Michał Skut oraz Tomasz Łakomski – dyrektor placówki.
Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty oraz wyróżnienia przyznane w kilku kategoriach. Organizatorzy projektu uhonorowali zespół nadzorujący, w tym naszych nauczycieli, nadając im tytuły Tutorów Automotive StrefAcademy KSSE.
Należy nadmienić, że CKZ w Jaworznie jest aktywnym uczestnikiem projektu Automotive StrefAcademy od początku jego działania, tj. od kwietnia 2024 r. Projekt ten zwiększył zakres praktycznych umiejętności naszych uczniów i nauczycieli, pozwolił sprawdzić i ugruntować naszą wiedzę podczas cyklu szkoleń kaskadowych przeprowadzanych przez CKZ dla innych szkół samochodowych z terenu województwa śląskiego, a także wzbogacił bazę technodydaktyczną CKZ o nowoczesne silniki przeznaczone do przeprowadzania ćwiczeń z zakresu montażu i serwisu najnowocześniejszych jednostek napędowych.
Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tej cennej inicjatywie i sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności instruktażowych wszystkim wspaniałym osobom zaangażowanym w innowacyjny projekt Automotive StrefAcademy! Są to:

• pan Jacek Brzezinka – Zastępca Prezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej;
• pan Bolesław Pochopień – Industrial Master Plan Manager, Stellantis Gliwice sp. z o.o., Oddział I Zakład Silników w Tychach;
• pani Katarzyna Cierniak – Dyrektor Akceleratora Biznesowego KSSENNON;
• panowie Dariusz Pietrzyk i Tomasz Szczęch – trenerzy ds. szkoleń, specjaliści uruchomienia nowych projektów, Stellantis Gliwice sp. z o.o., Oddział I Zakład Silników w Tychach;
• pan Sławomir Duch – Dyrektor Działu Rozwoju Rynku Pracy KSSE: inspirator projektu Automotive StrefAcademy łączącego strefę biznesu z obszarem edukacji.

Zdjęcia: profil KSSE (Facebook), CKZ.

1. STELLANTIS to francusko – włosko – amerykański koncern samochodowy, producent pojazdów następujących marek: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Leapmotor, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall. ↩︎