Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie rozpoczęło współpracę z Akademią PPG DECO. Akademia PPG DECO jest specjalistycznym centrum szkoleniowo – doradczym z Wrocławia, które wspiera firmy działające w branży budowlanej, zapewniając dostęp do informacji o najnowszych osiągnięciach technologicznych w zakresie ocieplania budynków, wykończenia wnętrz, powłok antykorozyjnych, zabezpieczania elewacji i systemów ochrony drewna. Współpraca zapewni naszym uczniom kształconym w zawodach technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych poszerzenie zakresu swoich kompetencji zawodowych o umiejętności stosowania nowoczesnych materiałów powłokowych takich marek jak: TIKKURILA, BECKERS, DEKORAL, DREWNOCHRON, PROGOLD, SIGMA, JEDYNKA.

Koncern PPG to światowy lider w produkcji powłok stosowanych w budownictwie oraz w branży samochodowej, posiadający fabryki produkcyjne i podmioty powiązane w ponad 60 krajach na całym świecie. Warto nadmienić, że dwa na trzy samochody wyprodukowane w Europie i Ameryce Północnej korzystają ze specjalistycznej technologii PPG.

Pierwszym etapem współpracy było przeszkolenie kadry dydaktycznej CKZ dotyczące organizacji cyklu szkoleń oraz sposobu przygotowania pracowni budowlanych CKZ do prowadzenia cyklu ćwiczeń z zakresu wykorzystania materiałów powłokowych produkowanych przez PPG.