Po finale konkursu Autofachman zorganizowanego przez PZS nr 1 w Pszczynie emocje jeszcze nie opadły. Po zaciętej rywalizacji z drużynami z całej Polski uczniowie: Kamil Krzyżowski i Konrad Krzyżowski, reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie, zajęli w wielkim finale 6 miejsce. Niezawodnym opiekunem i mentorem uczniów był inżynier Michał Skut – nauczyciel praktycznej nauki zawodu CKZ.

Zadania konkursowe były przygotowane przez producentów podzespołów samochodowych, chemii warsztatowej oraz oprogramowania do diagnostyki i napraw pojazdów. Wymagały zatem od uczestników solidnego przygotowania merytorycznego i sprawnego, logicznego myślenia. Po zakończeniu zmagań konkursowych uczniowie chętnie uczestniczyli w dodatkowych szkoleniach i dyskusjach z przedstawicielami branży automotive.
Obecność przedstawicieli Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej przedstawiających możliwości rozwoju osobistego, edukacyjnego i zawodowego zachęciła wielu młodych ludzi do zdawania egzaminu maturalnego i podjęcia studiów inżynierskich. To wyjątkowe wydarzenie pokazało, że wielu młodych ludzi chce w dorosłym życiu zostać specjalistami w branży motoryzacyjnej.

Ambasadorami konkursu byli: dr Janusz Michałek – prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Barbara Bandoła – starosta pszczyńska, Alfred Franke – prezes Grupy Medialnej Motofocus oraz Bartosz Woźnikowski – dyrektor TechTir. Konkurs został objęty honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
Sponsorami nagród dla uczniów oraz opiekunów były firmy: ATH-Heinl, Högert Technik, VARTA Automotive, OSRAM Automotive, Motul Polska, Schaeffler, Techtir, Hepu, Normfest Polska Sp. z o.o., TEXA Poland, ATE, Delphi Technologies, KYB, SNR, Febi Bilstein.

Gratulujemy naszym uczniom i serdecznie dziękujemy panu Michałowi Skutowi za skuteczne przygotowanie Kamila i Konrada do ambitnego, trudnego konkursu wiedzy i umiejętności zawodowych.