6 marca 2020 r. odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie VII Regionalny Konkurs Fryzjerski „Awangardowa Panna Młoda”. W gronie zawodników nie mogło zabraknąć reprezentacji CKZ w Jaworznie. Kilka miesięcy temu wyłoniono zespół uczennic, które pod czujnym i troskliwym okiem nauczycielki praktycznej nauki zawodu – p. Anny Wróbel – rozpoczęły przygotowania do tego ważnego wydarzenia. 

Aleksandra Pelc (na co dzień uczennica klasy I technikum fryzjerskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Jaworznie) wykonała na głowie modelki Natalii kunsztowne uczesanie metodą splatania i spinania włosów. Subtelny makijaż był dziełem Wiktorii, będącej również uczennicą wspomnianego technikum.

Oprócz naszej placówki w konkursie brały udział reprezentacje CKZiU w Sosnowcu, PCKZ w Zawierciu, Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 w Zawierciu, Zespołu Szkół nr 5 w Tychach, Zespołu Szkół nr 1 w Katowicach, ZDZ w Katowicach oraz CKZiU w Będzinie.

Uczennice i uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent i umiejętności fryzjerskie, wykazać się pasją i kreatywnością. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie jury wyłoniło laureatów:

1 miejsce: Natalia Hadamik (Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 z Zawiercia).

2 miejsce: Aleksandra Pelc (CKZ w Jaworznie).

3 miejsce: Patryk Kielan (CKZiU w Sosnowcu).

Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym dziewczynom!