W dniu 21 września 2021 roku w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie odbyły się warsztaty szkoleniowe pt.:”Efektywne Kształcenie Zawodowe czyli jak to się robi w Jaworznie?”.

W spotkaniu uczestniczyli doradcy zawodowi ze szkół podstawowych miasta Jaworzna.

Pan Tomasz Łakomski, dyrektor CKZ w Jaworznie zaprezentował zebranym historię powstania placówki, specyfikę pracy w CKZ, kierunki kształcenia oraz działania związane z preorientacją, orientacją i doradztwem zawodowym.

Pan dyrektor zwrócił uwagę jak ważna jest współpraca doradców zawodowych z placówkami kształcenia praktycznego, takimi jak CKZ w Jaworznie dzięki której uczniowie dokonują świadomych wyborów szkolno – edukacyjnych.

Zwiedzając poszczególne pracownie doradcy mieli możliwość poznania specyficznych warunków pracy nauczycieli i uczniów, które odzwierciedlają rzeczywiste miejsca pracy (warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie, itp.)