ferie-z-CKP-2016Podczas pierwszych dwóch dni ferii zimowych CKP w Jaworznie gościło młodych adeptów sztuk technicznych z jaworznickich gimnazjów, którzy mimo paskudnej pogody i konieczności wczesnego wstania z łóżka przybyli na zajęcia zawodoznawcze, by móc zmierzyć się z ciekawymi problemami i nauczyć się przy okazji kilku przydatnych umiejętności. W pracowniach CKP można było zmontować działający układ sterowania maszyny, naprawić obwód elektroniczny, przygotować zbrojenie budowlane, wytynkować ścianę, przykleić mozaikę z płytek ceramicznych, wykonać przeciwwłamaniowy szyld do zamka ze stalowej, grubej blachy, wykonać projekt interesującego detalu w programie CAD, wytoczyć pionek do szachów na obrabiarce CNC, wymodelować modną fryzurę, naprawić usterkę w samochodzie lub zaplanować swoją karierę przy pomocy doradcy zawodowego.

Odwiedziła nas fantastyczna, zdolna i chętna do pracy młodzież, która już teraz poważnie zastanawia się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

Mamy nadzieję, że zorganizowane przez nas zajęcia pozwoliły im dowiedzieć się czegoś o swoich predyspozycjach i pomóc w podjęciu naprawdę trudnej decyzji o swojej przyszłości. Przy okazji – dobrze się bawiąc!