17 marca do Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie przyjechały uczennice wraz z  uczniami klas fryzjerskich ze Śląska i Zagłębia, by wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. Wydarzeniu odmiennym od turniejów, konkursów, zawodów i pokazów, pozbawionym czynnika stresu i jednocześnie stanowiącym połączenie nauki, pracy i przede wszystkim dobrej zabawy. Tym wydarzeniem była druga edycja Mistrzowskich Warsztatów Fryzjerskich FREESTYLE 2017, zorganizowanych we współpracy z Akademią Stylizacji Fryzur z Katowic, reprezentowaną przez panią Katarzynę Majchrzak.

Akademia Stylizacji Fryzur pani Katarzyny to firma znana z uczestnictwa w wielu prestiżowych konkursach (Trend Fashion Award, Śląski Festiwal Fryzjerski „TOP CITY”, Kreator „LOOK”), sesji modowych i fotograficznych dla BE Magazine i Vivy. Pani Katarzyna stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w stażach i szkoleniach zagranicznych we Włoszech (Enrico Boldrini), Anglii (Envy Hair Design) i Hiszpanii. Jej Akademia, oprócz tradycyjnych usług w salonie, oferuje specjalistyczne szkolenia, doradztwo branżowe i indywidualne.

Po raz kolejny CKP podjęło próbę zorganizowania imprezy, która oprócz wyposażenia młodych adeptów trudnej sztuki fryzjerskiej w nowe umiejętności będzie okazją do swobodnej wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami praktycznej nauki zawodu. Dlatego zdecydowano się na formułę otwartą, która umożliwiła uczestnictwo w warsztatach również młodzieży kształconej zawodowo w systemie dualnym w szkole rzemieślniczej. W tym roku udało się przygotować i wyposażyć na potrzeby warsztatów aż 13 stanowisk szkoleniowych. Opracowano specjalny program szkolenia, który był atrakcyjny nie tylko dla uczniów, ale również dla ich nauczycieli. Tematem wiodącym imprezy było artystycznie czesanie, upinanie i ozdabianie koków. Animatorka i organizatorka warsztatów – pani Małgorzata Richter – na potrzeby realizacji oryginalnych pomysłów stylizacyjnych zorganizowała specjalne wyposażenie stanowisk. Najtrudniejszym zadaniem było zdobycie specjalnych piętnastocentymetrowych igieł, które posłużyły jako narzędzie główne do wykonania specyficznej ozdoby. Ozdoba ta była przez uczestników warsztatów wplatana, a właściwie wszywana ręcznie w pukle włosów. Stylizację opracowała niezawodna pani Katarzyna Majchrzak, która ze swadą, poczuciem humoru a nade wszystko z niezrównanym mistrzostwem poprowadziła warsztaty szkoląc, tłumacząc, prezentując, pomagając w pracy niemal wszystkim uczestnikom i odpowiadając na niezliczone pytania nauczycieli.

Mistrzowskie Warsztaty Fryzjerskie FREESTYLE 2017 po raz kolejny okazały się wydarzeniem udanym, a dzięki swej wyjątkowej formule również skutecznym edukacyjnie. Utalentowane uczennice i uczniowie nabyli mnóstwo nowych umiejętności praktycznych, nauczyciele wymienili się doświadczeniami, a dzięki wszyscy sporo się nauczyli poznając nowe trendy w sztuce fryzjerstwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia. Choć warsztaty trwały prawie pięć godzin, to nikt nie narzekał na zmęczenie. Jest to dowodem, że prawdziwa pasja potrafi dodać sił i animuszu, tak potrzebnego w przyszłej pracy z wymagającymi klientami.

Uczestnikami Mistrzowskich Warsztatów Fryzjerskich FREESTYLE 2017 byli:

Dominika Konstandinidis i Paulina Kot (uczennice) oraz Ewa Hurnik (nauczycielka – wicedyrektor) z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie;

Oleksandra Panashchenko (uczennica) i Dawid Lorent (uczeń) oraz Justyna Łaskawiec (nauczycielka) z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej;

Joanna Czech i Dajana Urbanek (uczennice) oraz Teresa Kulikowska – Jakubik i Aleksandra Jakubik (nauczycielki) z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Katowicach;

Nikola Majka (uczennica) i Patryk Kielan (uczeń) oraz Laura Holeczek i Beata Kijak (nauczycielki) z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu;

Marta Krzak i Marta Choroba (uczennice) oraz Anna Dewerenda (nauczycielka) z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach;

Wiktoria Jakóbik i Kamila Kuryło (uczennice), Bartosz Warzecha (uczeń) oraz Sylwia Szewczyk – Szykuła (nauczycielka) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie.

Gośćmi specjalnymi warsztatów byli: pani Halina Jarczyk (dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie) oraz pani Iwona Jamróz – Łata (przedstawiciel Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie).

Tą drogą serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Majchrzak za to, że mimo wielu obowiązków zawodowych znalazła czas na zainspirowanie wszystkich przybyłych gości swą mistrzowską wiedzą i wyjątkowymi umiejętnościami!