24 lutego to kolejny ważny dzień  dla naszych adeptów sztuki fryzjerskiej. Tym razem ekipa CKP dotarła do Żywca, gdzie w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej odbył się Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy zawrót głowy” o statuetkę Platynowego Warkocza. Konkurs ten po raz pierwszy odbył się siedem lat temu. Z czasem zyskał rangę konkursu międzynarodowego. W tym roku w szranki stanęło łącznie 79 uczniów z blisko 20 szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród konkurencji trzy dotyczyły fryzjerstwa. Zadaniem uczestników  konkursu było przedstawienie w czasie 50 minut swojej wizji takich tematów, jak:

• „Mroczna panna młoda”,
  • „Fryzura wieczorowa z zastosowaniem plecionek”,
  • „Cosplay” – konkurs dla uczniów gimnazjum.

Osobny konkurs dotyczył wykonania makijażu etnicznego inspirowanego egzotycznymi kulturami.

Bartosz Warzecha, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie, wziął udział w obydwu konkurencjach fryzjerskich. Do konkursu przygotował się rzetelnie, ćwicząc w pracowni fryzjerskiej pod wymagającym okiem pani Anny Wróbel – nauczyciela praktycznej nauki zawodu Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni był tam prawie codziennie. Ćwiczył również w domu. Zadania, jakie przed sobą postawił, wymagały nie tylko wysokiego kunsztu wykonawczego, ale także pomysłowości w skomponowaniu stylizacji. Jakich? Pozwólmy wypowiedzieć się Bartkowi, cytując słowa wywiadu, którego nasz kolega udzielił licznym reporterom:

…Chciałem zrealizować temat, ale także dodałem stylizację w stylu lat 20-tych XX wieku. To była wspólna wena twórcza pani opiekun i moja. Skąd pomysł na fryzjerstwo? To był impuls, musiałem wybrać jakąś szkołę i mama zachęciła mnie do fryzjerstwa, dziś nie żałuję tej decyzji, jestem zadowolony z wyboru…

Bartosz dzielnie sobie poradził. Pracował bardzo precyzyjnie. Obie fryzury ukończył przez upłynięciem wymaganego czasu poszczególnych konkurencji.  Wspaniale spisały się także nasze niezawodne, cierpliwe i sympatyczne modelki: Kamila i Wiktoria, które dzięki swej efektownej prezencji stały się niekwestionowaną atrakcją dla rzeszy fotoreporterów. Koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć!

A oto wyniki konkursu:

Kategoria „Mroczna Panna Młoda”:

I miejsce Anna Branecka – CKZiU Sosnowiec

II miejsce Barbara Warmuła – Rybnik

III miejsce Bartosz Warzecha – CKP Jaworzno

„Fryzura Wieczorowa z Zastosowaniem Elementów Plecionek”:

I miejsce Weronika Żurek – Maków Podhalański

II miejsce Eva Blahusova – Żylina, Słowacja

III miejsce Agnieszka Dragon – Cieszyn

Kategoria „Etniczne Inspiracje”- makijaż:

I miejsce Paulina Sarna – Maków Podhalański

II miejsce Aleksandra Sromek – TEB Bielsko-Biała

III miejsce Iwona Żurek – Maków Podhalański

Serdecznie gratulujemy Bartoszowi i całej ekipie wspomagającej naszego kolegę!

Film z wręczania nagród.

Multimedia: CKP Jaworzno oraz Super-Nowa Żywiec.