XII Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: „DORADZAMY – ZAWODOWO, WYBIERAMY ODLOTOWO” w Jaworznie zakończył się. Chociaż realizacja zbiegła się z wprowadzeniem w niektórych szkołach nauczania hybrydowego, to członkowie Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego wykazali się ogromną determinacją w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć. Na szczegółowe podsumowanie jeszcze za wcześnie, bo informacje ze szkół cały czas napływają. Jednak już dziś z przyjemnością informujemy, że zrealizowaliśmy przedsięwzięcia o zasięgu miejskim:

  • konkursy dla dzieci: „ODLOTOWY ZAWÓD” i „Moja wymarzona fryzura”,
  • spotkania on-line dla uczniów: „WybieraMY odlotowo” oraz „Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe – parę słów o kształceniu ustawicznym”,
  • szkolenia on-line dla doradców zawodowych, nauczycieli i wychowawców: „Sukces na rynku pracy – kompetencje społeczne i przedsiębiorcze” i „Nauczyciel i wychowawca doradzają zawodowo”.

Ponadto w wielu placówkach na terenie miasta odbyły się różnorodne wydarzenia pod hasłem „DORADZAMY – ZAWODOWO, WYBIERAMY ODLOTOWO” zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej. Do realizacji OTK w naszym mieście zaprosiliśmy wielu partnerów z terenu miasta i regionu. Powstały dwa filmy ze spotkań on-line do wykorzystania w szkołach ponadpodstawowych oraz trzy scenariusze zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Podpisaliśmy także dwa listy intencyjne dotyczące współpracy w zakresie podejmowania działań w naszym mieście i regionie z Regionalnym Centrum do spraw ZSK i LLL Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis” w Katowicach.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery objęty został Patronatami: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Prezydenta Miasta Jaworzna.