W styczniową sobotę pracownia fryzjerska CKP zmieniła się w atelier fotograficzne.

Pomiędzy stanowiska, na których uczennice uczą się strzyżenia, modelowania i farbowania, wprowadzono mobilne fotostudio. Tworzenie optymalnych warunków do fotografowania umożliwiło zastosowanie profesjonalnych lamp, softboxów i modyfikatorów, a także doraźnie ustawionego tła z odpowiednim podświetleniem. Ustawienie sprzętu zajęło sporo czasu, bo wszystkim uczestnikom sesji zależało na uzyskaniu jak najlepszego efektu. A cel był ważny – pozyskanie materiału zdjęciowego do nowych podręczników z zakresu fryzjerstwa, które wkrótce zostaną wydane przez znane wszystkim uczniom i nauczycielom Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Jedną z autorek wspomnianego podręcznika, uwzględniającego wymagania nowej podstawy programowej, jest p. Małgorzata Richter – na co dzień prowadząca zajęcia praktyczne w CKP.

Fotografowano prace z zakresu koloryzacji wykonane na główkach treningowych przez uczennice klasy IV technikum oraz sploty, warkocze i plecionki  będące dziełem uczennic: Anny Rak z klasy II i Natalii Grzelakowskiej z klasy I. Modelki uczestniczące w sesji zdjęciowej to Sandra Taboł z klasy kl I, Aneta Berkowska z klasy II i Natalia Dzięgiel z klasy IV.

Autorem zdjęć sesyjnych jest p. Anna Kunicka. Nieocenionym konsultantem w zakresie kompozycji zdjęć oraz doboru i ustawienia światła okazał się p. Rafał Filipczyk; któremu tą drogą serdecznie dziękujemy za pozytywną aktywność na sesji od początku do końca jej trwania.