Rozpoczął się okres intensywnej pracy dla uczniów szkół współpracujących z CKZ w Jaworznie (poprzednia nazwa placówki: CKP w Jaworznie), którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w dodatkowych kursach i szkoleniach. 13 stycznia 2020 r. 10 – osobowa grupa uczniów i uczennic rozpoczęła intensywny kurs na prawo jazdy kategorii B, a 8 osób zjawiło się na pierwszych zajęciach  kursu spawania metodą TIG. Każda z form szkoleniowych zakończy się egzaminem, co pozwoli uczennicom i uczniom cieszyć się dodatkowymi kwalifikacjami zawodowymi zwiększającymi ich zdolność do zatrudnienia. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów z wiodących firm szkoleniowych, co gwarantuje wysoką jakość zajęć. Już wkrótce rozpoczną się następne kursy: spawania metodą MIG, metodą MMA, kurs operatorów koparko – ładowarek, programowania obrabiarek CNC, kolejny kurs na prawo jazdy… Cykl różnorodnych szkoleń potrwa do końca sierpnia 2021 roku.

Kursy prowadzone są w ramach projektu „Zawód = praca – programy wsparcia szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiązaniu z praktyczną nauką zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie” ”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.