Współczesny samochód to nie tylko ekonomiczny zespół napędowy, naszpikowane elektroniką systemy bezpieczeństwa i kontroli trakcji czy też uprzyjemniające podróż urządzenia multimedialne. To również karoseria pokryta cienką warstwą lakieru o wyrazistych kolorach oraz wnętrze pokryte finezyjnie zaprojektowanymi elementami z tworzyw sztucznych i skór naturalnych. Umiejętność odświeżenia, renowacji i konserwacji powłok lakierniczych oraz elementów tapicerki staje się niezbędną w pracy współczesnego serwisu samochodowego. Zabiegi konserwacyjne stają się bardzo skomplikowane  technologicznie i wymagają specjalistycznej wiedzy o działaniu preparatów chemicznych.

Uczniowie Centrum Kształcenia  Zawodowego kształceni w zawodach: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych od nowego roku szkolnego będą mieli okazję zapoznania się z tą wiedzą oraz zyskają  możliwość nabycia nowych umiejętności z zakresu konserwacji i renowacji samochodów. 12 września 2022 r. Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie podpisało umowę partnerską z firmą Prestige Garage – najbardziej znanym i cenionym jaworznickim salonem zajmującym się szeroko pojętym autodetailingiem. Umowę partnerską w imieniu firmy Prestige Garage podpisał pan Dawid Rykaczewski, zaś w imieniu Centrum Kształcenia Zawodowego pan Tomasz Łakomski – dyrektor CKZ.