W dniu 9 października 2018 w pracowni doradztwa zawodowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie odbyły się pierwsze warsztaty dla doradców zawodowych miasta Jaworzna, które poprowadziły panie Aleksandra Ćwiklińska oraz Magdalena Miszczak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Warsztaty pt. „Twoja marka na rynku pracy” zorganizowane zostały  w ramach trzeciej edycji projektu: „Przestrzeń rozwoju – akademia doradcy zawodowego”, celem którego jest rozwój zawodowy, podniesienie jakości świadczonych usług oraz wzbogacenie warsztatu pracy doradców pracujących w instytucjach edukacyjnych.

Na spotkaniu uczestnicy uzyskali informacje o czynnikach sprzyjających budowaniu własnej marki oraz o sposobach motywowania uczniów do jak najwcześniejszego jej tworzenia.

W ramach projektu, w roku szkolnym 2018/2019, odbędą się jeszcze trzy warsztaty dla doradców. Pełny harmonogram znajduje się na stronie internetowej CKP w Jaworznie.