Kolejny rok szkolny przed nami. Czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Postrzegajmy go jednak nie tylko jako nowe wyzwania, ale przede wszystkim jako nowe możliwości. Takie szanse pojawiły się w doradztwie edukacyjno – zawodowym, ponieważ z dniem 1 września w szkołach podstawowych zatrudniono doradców zawodowych. To dla nich właśnie 12 września w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące drugą edycję projektu „Przestrzeń rozwoju – akademia doradcy zawodowego”. Celem cyklu warsztatów jest podniesienie jakości świadczonych usług doradczych, wzbogacenie warsztatu pracy i rozwój zawodowy.

W ramach wymiany wiedzy i doświadczeń Patrycja Hochbaum – doradca zawodowy Gimnazjum  nr 8 w Jaworznie – zaprezentowała roczny plan pracy doradcy zawodowego
w klasie VII szkoły podstawowej.

Część warsztatową: „Komunikacja jako proces przekazywania wiedzy uczniom i rodzicom” poprowadziły Aleksandra Ćwiklińska oraz Magdalena Wrzecion z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Porozumiewanie się z uczniami i rodzicami jest bardzo trudną sztuką, a zajęcia ukazały zupełnie nowe spojrzenie na ten problem.

Wszyscy uczestnicy wyszli z warsztatów z nową wiedzą, umiejętnościami i narzędziami do pracy.

Kolejne warsztaty z cyklu „Przestrzeń rozwoju – akademia doradcy zawodowego” już w listopadzie.

Pełny harmonogram warsztatów dostępny jest na stronie internetowej http://ckz.jaworzno.edu.pl/

Zachęcamy do udziału!