9 czerwca Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie udostępniło swoje pracownie wyjątkowym gościom. Byli nimi podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych z ulicy Ks. Sulińskiego pod opieką pani Anny Kurasz i pani Renaty Sigi. Dzieci najpierw odwiedziły pracownię mechaniki pojazdowej, gdzie wykonywały proste prace przy wykorzystaniu narzędzi montażowych, a nawet w sposób całkowicie bezpieczny sterowały pracą małego podnośnika. Nie obyło się bez zaprezentowania przez nauczyciela CKP szybkości usuwania awarii wózka, na którym poruszał sie jeden z podopiecznych Ośrodka. Następnie dzieci zajęły miejsca w fotelach pracowni fryzjerskiej, gdzie z wielką radością poddały się zabiegom wykonywanym przez uczennice i nauczycielki CKP. Dla młodych adeptek sztuki fryzjerskiej było to cenne doświadczenie zawodowe, przydatne w przyszłej pracy. Kolejnym miejscem, w którym dzieci z Ośrodka próbowały swoich sił, była pracownia budowlana. W niej to mogły zmierzyć się z problemem zgięcia grubego pręta zbrojeniowego, z którym poradziły sobie znakomicie używając odpowiednich narzędzi i wykonując wszystkie czynności pod troskliwym okiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu CKP. Ostatnie zadanie polegało na próbie przecinania belek drewnianych w pracowni obróbki i montażu ręcznego. Także i tę czynność  podopieczni Ośrodka wykonali znakomicie, bardzo cierpliwie i dokładnie powtarzając każdy ruch według wskazówek nauczyciela CKP.

Celem wizyty było wzbogacenie wiedzy dzieci o otaczającym ich świecie, zaś nauczycielom CKP i wychowawcom spotkanie pozwoliło na uzyskanie nowych indywidualnych doświadczeń, przydatnych do pracy z młodzieżą. Konfrontacja naszej wiedzy o niepełnosprawności z jej rzeczywistym obrazem pozwoliła na obalenie wielu stereotypowych przekonań, zaś uśmiech, który rozjaśniał twarze naszych gości, był dla nauczycieli CKP największą nagrodą.