Naszych wspaniałych dziewcząt z klas kształconych w zawodzie „technik usług fryzjerskich” nie mogło zabraknąć na największej jaworznickiej imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka na jaworznickim Rynku. Wraz ze swoją nauczycielką zawodu: p. Anną Wróbel przez kilka godzin wyczarowywały na głowach przybyłych na imprezę dzieci fantazyjne, odświętne uczesania, pełne ozdób i kolorów.

Do stanowiska, na którym pracowały dzielnie nasze adeptki sztuki fryzjerskiej, ustawiała się nieprzerwanie okazała kolejka chętnych. Należało pracować sprawnie i bezbłędnie, bo na poprawki zwyczajnie nie było czasu. Dziewczęta zdały ten trudny, specyficzny  egzamin w swoim stylu: z uśmiechem na twarzy. Oddajmy w tym miejscu głos komentatorowi imprezy: panu Aleksandrowi Turze z portalu mojejaworzno.pl:

„…Setki? Chyba nie, to już tysiące osób uczestniczyło w Dniu Dziecka na Jaworznickim rynku zorganizowanym wzorem ubiegłego roku przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. Impreza rozpoczęła się o godzinie 13 i od razu na centralny plac miasta zaczęły napływać tłumy jaworznian ze swoimi dziećmi, a pół godziny później już trudno było między przybyszy wcisnąć szpilkę. Doskonale przygotowane atrakcje, zabawy, konkursy, pokazy, pozwoliły przez ponad pięć godzin przewinąć się ogromnej liczbie dzieci i ich rodziców, spotkać się ze znajomymi, otrzymać wielką mnogość prezentów, gadżetów, baloników, ciastek, jabłek, a przede wszystkim cieszyć się piękną pogodą i serdecznością, jakiej potrzeba nam wszystkim. Taka atmosfera była dziełem wielu organizacji i osób prywatnych oraz firm, które zupełnie bezinteresownie, no, może za możliwość małej reklamy działalności, dla dzieci zrobiły wszystko, aby te czuły się jak w prawdziwym miejscu spełniania marzeń.”

O godzinie 18.20 oficjalnie ogłoszono zakończenie imprezy, ale na stoisku CKP nadal jeszcze grupa dzieci czekała na możliwość powrotu do domu z odświętną, szaloną fryzurą. Nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania i pracowały wytrwale, aż ostatnie z dzieci opuściło fotel  fryzjerski radosne i zadowolone.

Ta drogą serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom oraz całej załodze CKP za ofiarne zaangażowanie się w przygotowanie tej wspaniałej, niepowtarzalnej zabawy.