Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w tym – 28 października uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej  w Jaworznie. Celem tej wizyty było wykonanie usług fryzjerskich. Uczniowie doskonalili swoje techniczne umiejętności w zakresie strzyżenia i formowania fryzur oraz kompetencje personalne i społeczne. Podopieczni  DOS mogli natomiast zmienić nie tylko swoje uczesanie, a tym samym wygląd zewnętrzny, ale również poprawić samopoczucie i podnieść samoocenę. Uważa się bowiem powszechnie, że zmiana fryzury prawie w każdym przypadku skutkuje poprawą nastroju. Nad ostateczną linią wykonania czuwali nauczyciele praktycznej nauki zawodu z CKP pani Anna Wróbel i pani Małgorzata Richter. Jednak to nie zmiana wyglądu jest najważniejsza w  tych wizytach. To co istotne – to wspólnie spędzony czas, który jednych przekonuje o serdeczności młodych, drugich uczy pokory. Tego typu akcje sprawiają, że raz ,,zarażeni pomaganiem” uczniowie podejmują te działania wielokrotnie – do pracy w Domu Opieki Społecznej zawsze zgłaszają się te same osoby. Tym razem już po raz trzeci pensjonariuszy odwiedziła: Wnęk Natalia, Miziołek Angelika, Chechelska Marika i Jurek Justyna.