W dniu 16 kwietnia 2024 roku odbyła się XI edycja Technicznego Powiatowego konkursu „Technika wokół nas”. W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn składających się z uczniów klas VIII, które reprezentowały szkoły podstawowe miasta Jaworzna.

Celem konkursu było nie tylko rozbudzanie zainteresowań technicznych uczniów, ułatwienie im dokonywania oceny własnych możliwości i predyspozycji, ale przede wszystkim integracja szkół miasta Jaworzna.

Nagrody dla zwycięskich drużyn oraz gadżety dla wszystkich uczestników ufundowała jaworznicka firma Turbo – Tec Spółka z o. o., która od wielu lat wspomaga Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie w zakupie nagród rzeczowych. Placówka CKZ w Jaworznie otrzymała również materiały z logo miasta Jaworzno od Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie dla wszystkich uczestników konkursu.

Zakres zadań konkursowych obejmował zagadnienia związane z obróbką ręczną materiałów, montażem urządzeń elektrycznych i elektronicznych, elementami wiedzy budowlanej oraz zagadnieniami dotyczącymi kontroli jakości.

Poziom konkursu okazał się na tyle wyrównany, że trzy pierwsze miejsca musiały zostać wyłonione poprzez dogrywki polegające na wykonaniu dodatkowego zadania praktycznego w pracowni metrologii.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna, ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie w składzie: Sebastian Balon, Oskar Woźniak oraz Norbert Szkudlarek. Drugie miejsce zajęła drużyna, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie w składzie: Lena Grzybek, Lena Lipiarz oraz Oskar Kubis. Trzecie miejsce zajęła drużyna, ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie w składzie: Tymoteusz Adamczyk, Kacper Bohonos oraz Mikołaj Koziarz. Pozostałe drużyny reprezentowały Szkołę Podstawową nr 10 w Jaworznie oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Jaworznie.

Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 8 w Jaworznie otrzymali już po raz drugi przechodni puchar, który zgodnie z nazwą jest co roku przekazywany kolejnym zwycięzcom konkursu.

Tą drogą serdecznie dziękujemy firmie Turbo – Tec Spółka z o. o. za ufundowanie nagród, którymi były narzędzia i przyrządy o wysokiej klasie użyteczności. Narzędzia te z pewnością przydadzą się uczniom podczas majsterkowania i domowych prac naprawczo – modernizacyjnych.