15 marca w pracowni fryzjerskiej Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie odbyło się szkolenie pt. „Makijaż festiwalowy”. Spotkanie zostało poprowadzone przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu mgr Annę Sieprawską i było dedykowane uczennicom z 2 klasy kształconych w zawodzie technik usług fryzjerskich.
Podczas szkolenia uczennice zdobyły wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania analizy kolorystycznej, doboru odpowiednich kosmetyków kolorowych, prawidłowego przygotowania skóry pod makijaż, makijażu oka oraz praktycznego wykonywania makijażu festiwalowego. Każda z uczennic biorących udział w szkoleniu miała możliwość stworzenia swojego niepowtarzalnego i autorskiego makijażu na modelce.
Umiejętności zdobyte na wyżej przedstawionym szkoleniu z pewnością przydadzą w praktyce zawodowej młodych adeptek fryzjerstwa, ponieważ dobrze wykonany makijaż jest niezwykle istotny w kreowaniu wizerunku klientek. Jest podstawą i dopełnieniem wielu stylizacji – zarówno tych pokazowych jak i konkursowych.