Zdrowe, lśniące i zadbane włosy są ozdobą i wizytówką każdego człowieka. Najczęściej nie jest, to jednak tylko i wyłącznie dar natury, a efekt skomplikowanych zabiegów fryzjerskich, w których pielęgnacja odgrywa kluczową rolę. Traktowane dotychczas po macoszemu zabiegi regeneracji, rekonstrukcji i odbudowy włosów w nowoczesnym fryzjerstwie zajmują poczesne miejsce.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, pragnąc sprostać nowym wymaganiom stawianym współczesnym fryzjerom, zorganizowało 6 października 2014 r. warsztaty szkoleniowe z zakresu rekonstrukcji włosów.

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej, z klasy II technikum fryzjerskiego, pod czujnym okiem przedstawicieli firmy Yunsey, Państwa Moniki i Przemysława Radoszów oraz nauczycieli – instruktorów nauki zawodu, wykonywali szereg zabiegów poprawiających strukturę włosów oraz stymulujących i regenerujących procesy fizjologiczne skóry głowy. Było to już drugie z czterech zaplanowanych  w I semestrze szkoleń dla uczniów  klas fryzjerskich naszego Centrum, organizowanych przez renomowaną firmę fryzjerską. Nauczyciele CKP zdają sobie  sprawę, jak ważne jest zdobywanie nowych umiejętności w tak dynamicznie rozwijającym się zawodzie, jakim jest fryzjerstwo. Wyposażanie uczniów w najnowsze osiągnięcia i tajniki wiedzy zawodowej, poszerza ich umiejętności, co pozwala im rozwinąć skrzydła i stać się nie tylko dobrymi rzemieślnikami, ale przede wszystkim wielkimi stylistami i kreatorami sztuki fryzjerskiej.