Ruszyły już organizowane w naszej placówce warsztaty zawodoznawcze dla trzecioklasistów szkół gimnazjalnych. Miło nam jak nasi młodsi koledzy opisują pobyt u nas:

„W dniu 19 września nasza klasa IIIA uczestniczyła w zajęciach zawodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. Byliśmy bardzo ciekawi jak to będzie. Zajęcia prowadzili
z nami instruktorzy, którzy cierpliwie przekazywali nam wiedzę dotyczącą danego zawodu
i tłumaczyli nam  jak mamy wykonać daną pracę. Mogliśmy posługiwać się narzędziami, których nigdy wcześniej nie używaliśmy, takich jak: podnośnik samochodowy, lutownica, piła do drewna, kielnia murarska, packa. Mogliśmy poczuć jak się pracuje w danym zawodzie. Poznaliśmy kilka tajników sztuki fryzjerskiej. Dowiedzieliśmy się i sami spróbowali prostownicą kręcić loczki. Mogliśmy zmontować układ elektryczny tak, by żarówka zaświeciła. Zachwycił nas sposób w jaki instruktorzy przekazywali nam wiedzę, zachęcali nas do działania. Nasi starsi koledzy okazali się bardzo pomocni podczas tych zajęć. Chętnie nam pomagali, tłumaczyli co do czego służy, jak danych narzędzi używać. Nasza wychowawczyni, pani Maja również wzięła czynny udział w tych zajęciach. Próbowała swoich sił w tynkowaniu. Zajęcia odbyliśmy w pracowni: fryzjerskiej, obróbki mechanicznej, montażu elektrycznego i elektronicznego, mechanice pojazdowej, murarskiej. Szkoda tylko, że takie zajęcia odbywają się raz w cyklu kształcenia.

Dziękujemy naszej pani doradcy za zorganizowanie takich zajęć, a pani wychowawczyni za opiekę. Podziękowania kierujemy też do pani Elżbiety Orzechowskiej-Filipczyk, która zaplanowała nasz pobyt w CKP i wszystkich instruktorów, którzy nas przyjęli na mini praktykę”.