Informacja dla uczniów odbywających praktyczną naukę zawodu w CKZ w Jaworznie.

Informuję, że od środy 25 marca placówkę będzie prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod komunikowania się na odległość. W związku z tym proszę uczniów o zapoznanie się z harmonogramem zajęć, umieszczonym na stronie CKZ. Zarezerwujcie sobie ten czas na kontakt z nauczycielami CKZ.

W czasie objętym zajęciami nauczyciele CKZ będą z Wami współdziałać w zakresie uczenia się umiejętności zawodowych. W tym celu przygotowujemy specjalne ćwiczenia i zadania. Zajęcia będą prowadzone w formie szczegółowego instruktażu i konsultacji. Instruktaż będzie Wam udzielany poprzez komunikatory internetowe, zaś materiały pomocnicze i dokumentacja będzie Wam przesyłana poprzez platformę dziennika elektronicznego Librus. Konsultacje będą się odbywać również poprzez komunikatory internetowe. Jednym z elementów zadania, przydzielanego Wam przez nauczycieli, będzie samodzielne opracowanie części dokumentacji, opisu technologii bądź instrukcji. Wyniki prac będziecie przesyłać nauczycielom również poprzez platformę dziennika elektronicznego Librus.

Pracujemy intensywnie nad uruchomieniem specjalistycznej platformy edukacyjnej, która umożliwi sprawny kontakt z Wami. Do czasu uzyskania pełnej funkcjonalności tej platformy proponujemy kontakt z nauczycielami poprzez komunikator SKYPE w wersji online dla komputerów stacjonarnych: https://www.skype.com/pl/features/skype-web/

lub SKYPE zainstalowany na waszych smartfonach. Możliwe jest też, że Wasz nauczyciel zaproponuje Wam inną platformę komunikacji zdalnej. W każdym przypadku dobór systemu komunikacji będzie poprzedzony kontaktem telefonicznym z Wami!

W trosce o Wasze zdrowie i zdrowie Waszych bliskich zalecamy Wam pozostanie w domach, niezależnie od tego, jak bardzo będzie Was kusiło wiosenne słońce. Mamy nadzieję, że dzięki dyscyplinie własnej i poczuciu odpowiedzialności, jakim się wykażecie, będziemy mogli wszyscy wrócić wkrótce do normalnego trybu pracy i odpoczynku.

Tomasz Łakomski

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie