25 kwietnia  2017 roku w hali MCKiS w Jaworznie odbyły się kolejne Jaworznickie Targi Edukacji. Targi organizowane są co roku przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego a koordynatorem wydarzenia  jest Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. Akcja skierowana była do młodzieży gimnazjalnej z terenu naszego miasta oraz ich rodziców.

Młodzi ludzie poszukują pomysłu na kontynuowanie swojej ścieżki rozwoju. Podczas wydarzenia mieli oni okazję porównać ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiać z nauczycielami i uczniami o sukcesach i odnoszonych przez starszych kolegów. Ponadto podczas targów młodzież mogła zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy dla uczniów, którymi dysponuje Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworznie.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem gimnazjalistów i ich rodziców. Na ten sukces składa się przede wszystkim bardzo dobra współpraca i zaangażowanie doradców zawodowych jaworznickich szkół. Mamy nadzieję, że Jaworznickie Targi Edukacji ułatwią młodym ludziom podjęcie istotnych wyborów dotyczących ich przyszłości.