W dniu 9 czerwca 2015 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się spotkanie szkoleniowe doradców zawodowych oraz pedagogów szkolnych. Na spotkaniu pan Artur Bartosiński zaprezentował rezultaty projektu „PERSPEKTYWY EDUKACYJNO-ZAWODOWE” – narzędzie diagnozy, informacji i aktywizacji zawodowej” dla doradców zawodowych.

Projekt jest realizowany w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty; Działanie 3.4.: Otwartość systemu edukacji w kontekście uczenia się przez całe życie; Poddziałanie  3.4.3.:  Upowszechnianie uczenia się przez całe życie – projekty konkursowe. Nr. projektu WND-POKL-03.04.03-00-7535/13.

Prezentacja  miała formę wykładu interaktywnego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej PowerPoint i aplikacji Perspektywy. Zaprezentowana aplikacja komputerowa Perspektywy Edukacyjno-Zawodowe oraz materiały metodyczne wspomogą jaworznickich doradców oraz uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych w świadomym kształtowaniu ścieżek edukacyjno-zawodowych
i podejmowaniu decyzji w zakresie dalszego kształcenia oraz zatrudnienia.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał aplikację Perspektywy Edukacyjno-Zawodowe, która składa się z 3 części:

ž   Gry diagnostycznej 3D badającej zainteresowania a. zawodowe, b. predyspozycje zawodowe i c. kompetencje przedsiębiorcze.

ž   Galerii Zawodów zawierającej opisy grup zawodowych, kwalifikacji zawodowych oraz opisy 194 zawodów szkolnictwa zawodowego wraz z 194 filmami prezentującymi zawody.

ž   Planera Kariery edukacyjno-zawodowej umożliwiającego zaplanowanie ścieżki edukacyjnej tj. działań służących rozwojowi kwalifikacji i zdobyciu interesującego zawodu.