W trakcie szkolenia „Trychologia pielęgnacyjna” zaprezentowano i przedstawiono informacje z zakresu trychofryzjerstwa. Szkolenie miało na celu zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczących problemów włosów i skóry głowy.  W trakcie szkolenia skomponowano  i wykonano terapię dla włosów uwrażliwionych przez czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na  strukturę łodygi włosów. Słuchacze przeprowadzili badania przy użyciu dermatoskopu oraz lampy Wooda. Przeprowadzili  konsultację z klientem, diagnozując stan włosów i skóry oraz udzielili porad z zakresu doboru środków i rodzajów zabiegów. Dobierali i stosowali aparaty fryzjerskie ze względu na gatunek i kondycję włosów. Opanowali umiejętność pracy z  aparaturą taką jak infuzja tlenowa, d’arnsonwal czy mezoterapia bezigłowa.  Po ukończonym szkoleniu słuchacze przyswoili niezbędną wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne wykonanie zabiegów w wyżej wspomnianym zakresie.