Bardzo ważnym elementem w stylizacji sylwetki jest prawidłowo wykonany i odpowiednio dobrany makijaż. Wraz z fryzurą i ubiorem powinien on stanowić integralną całość. Szczególnie wyraźnie można to zauważyć w branży fryzjerskiej, w której obserwuje się stały wzrost oczekiwań klientów w zakresie kreowania własnego wizerunku, a tym samym rosną wymagania stawiane współczesnemu fryzjerowi, którego coraz częściej nazywa się stylistą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz mając na uwadze podniesienia jakości kształcenia oraz pogłębienie treści zawartych w podstawie programowej 24 listopada w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie w ramach kółka kosmetycznego prowadzonego przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu zorganizowano dla uczniów klasy II Technikum Fryzjerskiego zajęcia z podstaw wykonywania makijażu. Szkolenie poprowadził menadżer firmy Oriflame: pani Anna Hepa. Zakres szkolenia obejmował:

  • część teoretyczną, na której omówiono poszczególne etapy wykonywania makijażu – kolejność czynności, prawidłowe zastosowanie kosmetyków, typy kolorystyczne klientów, dobór kolorystyczny makijażu do stylizacji i pory dnia oraz rodzaje makijaży;
  • część praktyczną, podczas której uczestnicy ćwiczyli wykonanie dwóch makijaży: dziennego i wieczorowego.

Po wykonaniu serii ćwiczeń uczestnicy szkolenia skorzystali z możliwości zaznajomienia się z kosmetykami firmy Oriflame oraz otrzymali cenne  wskazówki dotyczące pielęgnacji cery.

Małgorzata Richter